NATIVE – w pustynnym klimacie Santa Fe

Kto powiedział, że w technice soutache może być wykorzystywany tylko sznurek sutaszowy? Zainspirowana gorącym, ceglasto-pustynnym klimatem miasta Santa Fe (USA) postanowiłam połączyć skórę naturalną z minerałami. I tak powstała kolekcja NATIVE. Przygaszone, jakby wypalone słońcem minerały wraz ze skórą w odcieniach ciemnego i jasnego brązu tworzą ciekawą alternatywę dla mocnych i żywych kolorów z kolekcji BOHO. Dodatkowo Native to także bransoletki z kamieni naturalnych na silikonowych gumkach przewiązane skórzanymi rzemykami wykończonymi koralikami.

Kolekcja jest wyjątkowo oryginalna, kluczowym jej elementem jest materiał, przy wykorzystaniu, którego została stworzona a nie styl, dlatego niektóre egzemplarze są mniejsze i bardziej codzienne a inne bardziej rozbudowane w kolorystyce kolekcji Vintage jak i Boho.

Nazwy dla biżuterii zostały zaczerpnięte od nazw plemion indiańskich z Ameryki Północnej.

 

Zia

Komplet kolczyków i bransoletki wykonany przy wykorzystaniu ciemnobrązowej skóry naturalnej, kamieni – onyks, agat oraz nocy kairu (jest to niesamowicie okazały, ciemnogranatowy twór ze szkła awenturynowego z dodatkiem tlenku niklu i tlenku manganu) mieniącej się pod wpływem światła oraz kryształów Swarovskiego, czerwonej i granatowej taśmy cyrkoniowej oraz elementów z oksydowanego srebra. Kolczyki zawieszone na ozdobnych sztyftach z oksydowanego srebra. Bransoletka jest połączeniem techniki soutache i koralików z nocy kairu i onyksu na silikonowych, wytrzymałych gumkach.

Kolczyki:
Długość 7cm, w najszerszym miejscu 3cm
Bransoletka:
Część soutache – długość 7,5cm, w najszerszym miejscu 3,5cm

Biżuteria dostępna w sklepie internetowym:

http://babroszka.pl/p311752,zia.html

Calusa

Oryginalne kolczyki wykonane przy wykorzystaniu skóry naturalnej, malachitu, waniliowych kryształków, kulek z jadeitu oraz miedzianych koralików. Wykończone z tyłu naturalną skórką. Sztyfty srebrne.

Średnica 2cm

Biżuteria dostępna w sklepie internetowym:

http://babroszka.pl/p311754,calusa.html

Tohono

Oryginalne kolczyki wykonane przy wykorzystaniu skóry naturalnej oraz kamieni półszlachetnych – turkusu, agatu oraz miedzianych koralików. Wykończone z tyłu naturalną skórką. Sztyfty srebrne.

Średnica 2cm

Biżuteria dostępna w sklepie internetowym: http://babroszka.pl/p311757,tohono.html

Atakapa

Oryginalne kolczyki z onyksem zawiniętym w ciemnobrązową skórę naturalną z ciekawą kompozycją z przygaszonych minerałów – lepidolit, jadeit, kwarc i onyks. Wykończone z tyłu naturalną skórką. Sztyfty srebrne.

Długość 4cm
W najszerszym miejscu 2cm
Biżuteria dostępna w sklepie internetowym: http://babroszka.pl/p311739,atakapa.html

Chilula

Kolczyki w stylu Boho wykonane techniką haftu soutache przy wykorzystaniu różnych odcieni i rodzajów skóry naturalnej (m.in. jasny beż, ciemny brąz, czarny zamsz) oraz kamieni półszlachetnych – onyks, turkus, koral, masa perłowa. Wykończone z tyłu naturalną skórką. Bigle z pozłacanego srebra.

Długość (bez bigli) 11cm
W najszerszym miejscu 4cm

Biżuteria dostępna w sklepie internetowym: http://babroszka.pl/p311749,chilula.html

Naskapi

Kolczyki wykonane techniką haftu soutache przy wykorzystaniu skóry naturalnej.  Bazę stanowią onyksy, dopełnienie tworzą koraliki z minerałów – agatu, onyksu oraz miedzi. Kolczyki z tyłu zostały wykończone naturalną skórą. Bigle z pozłacanego srebra.

Długość (bez bigli) 5cm
W najszerszym miejscu 3cm

Biżuteria dostępna w sklepie internetowym: http://babroszka.pl/p311748,naskapi.html

Raramuri

Wyjątkowo oryginalny wzór kolczyków z masą perłową, perłą i taśmą cyrkoniową owiniętą ciemną skórą naturalną. Dopełnienie kolczyków tworzą koraliki z labradorytu oraz agatu. Z tyłu zostały wykończone naturalną skórą. Bigle srebrne.

Długość (bez bigli) 6cm
W najszerszym miejscu 2,5cm

Biżuteria dostępna w sklepie internetowym: http://babroszka.pl/p311750,raramuri.html

Papago

Bardzo ciekawy kolorystycznie zestaw kolczyków, naszyjnika oraz bransoletki z przygaszonych minerałów – głównym kamieniem jest lapis lazuli, który dopełniają lepidolit i zielonkawy jadeit oraz miedzianych koralików i skóry naturalnej. Kolczyki z tyłu zostały wykończone naturalną skórą. Sztyfty srebrne. Bransoletka na silikonowych, wytrzymałych gumkach przepasana skórzanym rzemykiem wykończonym koralikami z jadeitu. Naszyjnik stworzony do noszenia przy szyi, z tyłu wykończony naturalną skórką, zawieszony na miedzianym łańcuszku z możliwością regulacji.

Kolczyki
Średnica – 2cm.
Naszyjnik
Część soutache – długość 6,5cm, wysokość w najszerszym miejscu 3cm

Biżuteria dostępna w sklepie internetowym: http://babroszka.pl/p311777,papago.html

Kiksai

Bransoletka ze zjawiskowego agatu ognistego oraz miedzianych koralików, na silikonowej, wytrzymałej gumce.

Biżuteria dostępna w sklepie internetowym: http://babroszka.pl/p311741,kiksai.html

Bransoletki Pueblo

W kolekcji Native propozycją są także bransoletki z kamieni naturalnych oraz miedzianych koralików nawleczonych na silikonową gumkę, przepasanych naturalnym rzemykiem z wykończeniem w postaci koralików z kamienia i miedzi.
Inne propozycje można znaleźć w sklepie internetowym – http://babroszka.pl/k4,bizuteria-bransoletki.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.